Jar
Leto
Jeseň
Zima
Zadaj hľadaný výraz:

O nás

Kúpele Lučivná boli po rozsiahlej rekonštrukcii znovuotvorené dňa 20.06.2008.

Ich dnešná nadštandardná podoba v spojení s prastarou prírodou v uzatvorenom lesoparku je kombinácia, ktorá umožní tráviť našim pacientom a ich sprievodcom liečebný pobyt v príjemnej atmosfére. Kúpele Lučivná sa nachádzajú v malebnom podtatranskom prostredí. Ležia v nadmorskej výške 816 m n.m. Celý areál je situovaný do prírodného prostredia lesoparku o rozlohe 30 ha, po ktorom sú okrem liečebných domov rozmiestnené novovybudované polyfunkčné ihriská napr.: tenisové, plážové volejbalové, plážové nohejbalové, bedmintonové, streetbalové, petangové, floorbalové ako aj detské parky s kĺzačkami, hojdačkami, pieskoviskami, preliezkami, kolotočmi... Areál je plne prispôsobený našim detským pacientom.

V rámci areálu ďalej môžete využiť záhradné spoločenské hry ako šach, stolný tenis a deťmi obľúbené kolky. V prípade nepriaznivého počasia môžete voľné chvíle tráviť v detskej herni, telocvični, krytom terasovom ihrisku, fitnescentre a tiež v spoločenských miestnostiach.

Ani počas zimných mesiacov nebudete sedieť na izbách. V tomto nádhernom období deťom žiaria očká na lyžiarskom svahu, sánkarskej a tubingovej dráhe a na neustále udržiavanej ľadovej ploche.

Voľné chvíle si okrem vlasného programu a výletov môžete spríjemniť živým divadelným vystúpením, ktoré s Vašim dieťaťom nacvičí kultúrna referentka. Môžete si zatancovať si na detskej diskotéke, pozrieť si rôznorodé vystúpenia pozvaných umelcov, či si len tak posedieť v reštaurácii a čajovni Bonsaj.

 

zdravotná Charakteristika kúpeľov

Nadmorská výška v kombinácii so zachovanou flórou podporenou liečebnými procedúrami a terapeutickou technikou s odborným personálnym obsadením, sú predurčené kladne ovplyvniť zdravotný stav pacienta. Čistý vzduch a dostatok slnečných dní v roku niekoľkonásobne zvyšujú účinky horskej klímy. Podnebím táto podtatranská lokalita patrí k mierne teplej a vlhkej oblasti. Hlavným zameraním kúpeľov je poskytovanie kúpeľnej liečby deťom s netuberkulóznymi chorobami dýchacích ciest, ktorá je neoddeliteľnou súčasťou komplexnej starostlivosti o deti s respiračnými ťažkosťami.

Komplexná kúpeľná liečba sa opiera o tieto komponenty:

  • recidivujúce katary horných dýchacích ciest
  • alergické nádchy
  • recidivujúce bronchitídy
  • sinobronchitídy
  • stavy po opakovanom zápale pľúc
  • astmatická, spastická a obštrukčná bronchitída
  • bronchiálna astma
  • dermorespiračný syndróm
  • stavy po pľúcnych operáciách

Zdravotná starostlivosť po materiálno-technickej i personálnej výbave spĺňa všetky súčasné požiadavky. V kolektíve lekárov sú špecialisti s atestáciou z fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie, pediatrie, infektológie, otorinolaryngológie a internej medicíny.

Prospekt

Stiahnite si náš prospekt, kde sa dozviete, prečo si vybrať práve naše kúpele

PRIJÍMACIA KANCELÁRIA: Informačné hodiny: pracovné dni 8:00 - 14:00 hod.

0918 110 324   lukackova@tkl.sk

0918 110 325   sebestova@tkl.sk